کشتی آزاد جام تختی- تهران: رونق مسابقات با حضور نامداران جهان و المپیک
ساعت ۳:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱۱/۱٦  کلمات کلیدی: اخبار کشتی

کشتی آزاد جام تختی- تهران: رونق مسابقات با حضور نامداران جهان و المپیک

۱۳۹۲/۱۱/۱۶

 

رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی از فردا (پنجشنبه) در سالن شهدای هفتم تیر تهران با حضور چندین تیم مطرح و مدال‌آوران جهان و المپیک آغاز می‌شود.

در رقابت‌های امسال جام تختی با وجود حضور نداشتن روسیه، که تیم منتخب داغستان به جای آن در تهران حاضر می‌شود، چند مدال‌آور المپیک و جهان شرکت می‌کنند.


در وزن 57 کیلوگرم، یانگ کیونگ ایل از کره شمالی که به مدال برنز المپیک لندن رسیده و در سال 2009 قهرمان جهان شده است، حضور دارد.

 

پرترافیک‌ترین وزن، 61 کیلوگرم است که ولادیمیر خینچگاشویلی گرجستانی (نایب قهرمان المپیک لندن)، واسیل فدروشین اوکراینی (نایب قهرمان المپیک پکن و دارنده مدال 2010 جهان)، دولت نیازبکوف قزاق (دارنده مدال برنز جهان) و هوانگ ریونگ هاک قهرمان 2013 آسیا از کره شمالی حضور دارند. قرار بود مسعود اسماعیل‌پور (نفر سوم 2013 جهان) هم در این وزن کشتی بگیرد که به دلیل سرماخوردگی حضور در این جام را از دست داد.

 

در وزن 66 کیلوگرم، همه منتظر حضور مهدی تقوی، دارنده دو مدال طلای جهان بودند اما تقوی به خاطر مصدومیت در این رقابت‌ها کشتی نمی‌گیرد.

 

دوران ژوماگازیف قزاق (نفر سوم 2011 جهان) و یانگ چون سونگ از کره شمالی و دارنده 2 مدال طلای آسیا در این وزن به میدان می‌روند.

 

در وزن جدید 70 کیلوگرم کشتی‌گیر شاخصی حضور ندارد و باید منتظر آینده و حضور کشتی‌گیران در این وزن بود.

 

وزن 74 کیلوگرم با حضور عزت‌الله اکبری، نفر دوم رقابت‌های جهانی مجارستان و گابور هاتوش مجار، دارنده مدال برنز المپیک لندن می‌تواند جذاب باشد.

 

 در وزن 86 کیلوگرم هم داتو مارساگیشویلی گرجستانی و دارنده مدال برنز المپیک لندن به همراه استوان ورب مجارستانی که در رقابت‌های جهانی 2013 مدال برنز گرفته است حضور دارند. احسان امینی، مثیم مصطفی جوکار، محمدحسین محمدیان و محمدجواد ابراهیمی از کشتی‌گیران ایرانی این وزن هستند.

 

شاید جذاب‌ترین وزن این رقابت‌ها 97 کیلوگرم باشد. جایی که الدار کورتانیدزه گرجستانی که زمانی رقیب اصلی علیرضا حیدری بود و اکنون با 42 سال سن رییس فدراسیون گرجستان است می‌خواهد به روی تشک برود. در این وزن پاولو اولینیک اوکراینی (دارنده مدال برنز جهان) و جمال میرزایی حضور دارند.

 

رقابت دو برنزی المپیک لندن در سنگین وزن هم می‌تواند تنور جام تختی امسال را گرم کند. داوید مودزامانشویلی گرجستانی و کمیل قاسمی قرار است در جام تختی امسال به روی تشک بروند. همچنین حضور محمدرضا آذرشکیب و پرویز هادی می‌تواند رقابت در این وزن را جذاب‌تر کند.

 

به نفرات اول تا سوم هر وزن به ترتیب 5 هزار، 3 هزار و 2 هزار دلار جایزه داده می شود تا مجموعا 96 هزار دلار بین نفرات برتر تقسیم شود.

 

منبع: خبرگزاری دانشجویان (ایسنا)


آموزش کشتی فرنگی و آزاد
 
 
 
 
td class=0pxtopside-botwidth: 100%;http://persianbox.com/templates/public/pb1/images/side-top.gifdiv style=#2f57a2post-botright br //tda href=