رقابت‌های کشتی آزاد جام مشفق عیسی یف – باکو: ایران نایب قهرمان شد

«مشفق عیسی اف» با حضور تیم های ایران، گرجستان، ازبکستان، قزاقستان، روسیه و جمهوری آذربایجان (6 تیم) در شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار شد.

 

تیم ایران، شنبه شب در پایان این رقابت ها با 79 امتیاز و کسب 3 مدال طلا و 5 برنز نایب قهرمان شد و جمهوری آذربایجان با 89 امتیاز به مقام قهرمانی رسید و تیم قزاقستان نیز با 54 امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.

 

در این رقابت ها،   دروزن 42 کیلوگرم، امیر پرسه  حریفانی از ازبکستان (6 بر 3)، جمهوری آذربایجان (3 بر 2) و جمهوری آذربایجان (16 بر 5) را شکست داد و به دیدار نهایی راه یافت وی در این دیدار درحالیکه یک امتیاز از حریف قزاقستانی عقب بود در نهایت به برتری 6 بر 3 رسید و مدال طلا را از آن خود کرد.

 

افشین رحمانی در وزن 46 کیلوگرم با شکست دادن دو نماینده قزاقستان و کشتی گیری از گرجستان به دیدار نهایی رسید وی برای کسب مدال طلا بار دیگر با کشتی گیر نوجوانی از قزاقستان روبرو شد و با کسب برتری 8 بر 6 به مدال طلا رسید.

 

علی نیک زاد در وزن 85 کیلوگرم در دور نخست استراحت داشت و در دورهای دوم و سوم، حریفانی از جمهوری آذربایجان و گرجستان را از پیش رو برداشت وی در دیدار فینال با غلبه بر کشتی گیر نوجوان جمهوری آذربایجان به مدال طلا دست یافت.

 

حسن یوسفی در وزن 58 کیلوگرم در دور نخست استراحت داشت وی در دور دوم با نتیجه 10 بر 4 حریف آذربایجانی را شکست داد اما در مرحله نیمه نهایی مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی راه یافت وی در این دیدار نماینده جمهوری آذربایجان را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

 

نادر نصری در وزن 50 کیلوگرم در دور اول حریف آذربایجانی را شکست داد و در دور دوم مقابل دیگر حریف آذربایجانی ضربه فنی شد اما با توجه به حضور برنده خود در دیدار فینال وی در دیدار رده‌بندی کشتی گیری از قزاستان را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

 

ابوالفضل حاجی پور در وزن 54 کیلوگرم در دور اول استراحت داشت و در دور دوم حریفی از کشور میزبان را ضربه فنی کرد اما در دور بعد مقابل حریف خود شکست خورد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار با شکست کشتی گیر گرجستان به مدال برنز رسیدند.

 

در وزن 69 کیلوگرم نیز حامد منافیان که در دور نخست با نتیجه 8 بر 6 مغلوب حریف آذربایجانی شده بود، به دلیل راه یافتن حریف وی به فینال، به گروه شانس مجدد برای کسب مدال برنز رفت و در این گروه با شکست حریف خود به دیدار رده‌بندی راه یافت وی در این دیدار کشتی گیر کشور میزبان را با شکست بدرقه کرد و به مدال برنز  رسید.

 

در وزرن 100 کیلوگرم نعیم حسن زاده دور اول نماینده آذربایجان را شکست داد و در دور دوم نیز به مصاف دیگر حریف آذربایجانی خود رفت، او در وقت اول در حالی که نتیجه را 4 بر صفر واگذار کرده بود در دور دوم قدرتمندانه ظاهر شد و در نهایت با نتیجه 7 بر 6 حریف خود را از پیش رو برداشت اما در دور سوم با نتیجه 4 بر 2 مغلوب یکی دیگر از حریفان کشور میزبان شد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. حسن زاده در این دیدار با غلبه بر حریفی از گرجستان صاحب مدال برنز شد.

 

در وزن 76 کیلوگرم دانیال شریعتی در دیدار رده بندی 7 بر 3 مغلوب حریفی از جمهوری آذربایجان شد و به مقام پنجمی قناعت کرد.

 

در وزن 63 کیلوگرم نیز احمد بذری با شکست مقابل حریفان از دور رقابت ها کنار رفت.

/ 0 نظر / 4 بازدید