بررسی جام سی و چهارم تختی در سایت فدراسیون جهانی

فیلا در بخشی از گزارش خود آورده است: فدراسیون کشتی ایران سی و چهارمین دوره جام تختی را در حالی در تهران میزبانی می‌کند که 96 هزار دلار جایزه به آن اختصاص داده و انتظار می‌رود کشورهای مختلفی از جمله گرجستان، قزاقستان، رومانی، ارمنستان، مجارستان، مغولستان و کره شمالی در این تورنمنت به میدان بروند.

 

فیلا در بخش دیگری از گزارش خود به افتخارات غلامرضا تختی اشاره کرده و توضیحی درباره مدال‌های او داده است.

 

 

در قسمت دیگری از این مطلب به بازگشت الدار کورتانیدزه اشاره شده است. فیلا در این باره نوشت:

 

** بازگشت کورتانیدزه خستگی‌ناپذیر به صحنه

 

به نظر می‌رسد هیچ چیزی نمی‌تواند جلودار الدار کورتانیدزه، کشتی‌گیر اسطوره‌ای گرجستان شود. کورتانیدزه که رییس فدراسیون گرجستان است 21 سال قبل اولین مدال جهانی خود را به دست آورد، اما حالا در سن 42 سالگی نیز قصد حضور در جام تختی را دارد.

 

وی که یکی از نامدارترین کشتی‌گیران گرجستان است، در مسابقات جهانی 1993 در تورنتو اولین مدال جهانی‌اش را بر گردن آویخت و در المپیک‌های 1996 و 2000 نیز دو مدال برنز گرفت. وی پنج مدال جهانی (دو طلا، دو نقره و یک برنز ) نیز در کلکسیون خود دارد که نتیجه‌ حضور بیش از دو دهه کشتی گرفتن اوست.

 

 

دوران کورتانیدزه با اولین‌ها پر شده است. او اولین کشتی‌گیری است که به همراه پسرش (نودار) در یک وزن کشتی می‌گیرد.

 

همچنین او اولین نفری است که به عنوان رییس فدراسیون، مسابقه هم می‌دهد و این در حالی است که رقبای سابق او یعنی رسول خادم و علیرضا حیدری حالا رییس و نایب رییس فدراسیون کشتی ایران هستند.

 

او با مبارزه روی رینگ نیز غریبه نیست، چرا که خود را در سال 2006 در مسابقات MMA امتحان کرد. کورتانیدزه همچنین در حزب سیاسی گرجستان نیز فعال است.

 

در سن 42 سالگی، هنوز نشانه‌ای از کم رمق شدن در این کشتی‌گیر بزرگ گرجستانی دیده نمی‌شود.

 

سایت فیلا در ادامه به بررسی وزن به وزن جام تختی پرداخته است.

/ 0 نظر / 4 بازدید