رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان – آمریکا: رده بندی انفرادی سه وزن نخست اعلام ش

در پایان روز نخست رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک که با حضور 68 کشور دنیا در شهر لاس وگاس آمریکا در حال برگزاری است، مدال های طلا به سه کشور رسید و 18 فرنگی کار سهمیه المپیک 2016 برزیل را کسب کردند.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، اسامی نفراتی که در سه وزن اول سهمیه المپیک را کسب کردند، به شرح زیر است:

 

66 کیلوگرم:  1- فرانک استابلر(آلمان) 2- ریو هانسو(کره جنوبی) 3- آرتم سورخوف(روسیه) و داوور استفانک(صربستان) 5- میگران آراتونیان(ارمنستان) و تارک عزیز بنیسا(الجزایر) و....34 – مهدی زیدوند(ایران)

75 کیلوگرم:1- رومن ولاسوف(روسیه) 2- مارک مادسن(دانمارک) 3- آندره بسیک(آمریکا) و دوژان کارتیکوف(قزاقستان) 5- سعید عبدولی(ایران) و الوین مورس علی یف(آذربایجان)

98 کیلوگرم:1- آرتور الکسانیان(ارمنستان) 2- قاسم رضایی(ایران)  3- اسلام مگومدوف(روسیه) و دیمیتری تیمچنکو(اوکراین)  5- الیس گوری(بلغارستان) و الکسیس سی رارو(رومانی)

 

در رده بندی تیمی نیز در پایان روز نخست تیم روسیه با کسب 26 امتیاز در جایگاه اول قرار دارد.، ارمنستان با 18 امتیاز دوم است و ایران با 15 امتیاز در جایگاه سوم قراردارد.آلمان با 12 امتیاز، کره جنوبی با 10 امتیاز، و دانمارک با 9 امتیاز چهارم تا ششم هستند.

 

مسابقات چهار وزن دوم از ساعت 21:30 دقیقه امشب و رقابت های وزن 85 کیلوگرم روز سه شنبه برگزار می شود.

 

قاسم رضایی به مدال نقره دست یافت

رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک از صبح امروز(دوشنبه) به وقت محلی در ورزشگاه آرلینس آرنا شهر لاس وگاس آمریکا آغاز شد، که قاسم رضایی با شکست مقابل حریف ارمنستانی به مدال نقره دست یافت و سهمیه المپیک 2016 برزیل را به دست آورد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، قاسم رضایی فرنگی کار وزن 98 کیلوگرم کشورمان پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل مگومدوف از روسیه قهرمان بازی های اروپایی در یک کشتی حساس، زیبا و نزدیک با نتیجه 4 بر 2 به برتری دست یافت.، وی در دور سوم دانیل کابررا از کوبا قهرمان پان آمریکن و جوانان جهان را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. رضایی در این دیدار در یک کشتی فکورانه و علیرغم آسیب دیدگی از ناحیه ابرو با نتیجه 4 بر صفر مقابل جنگ ایلدیم از ترکیه به برتری رسید و علاوه بر کسب سهمیه المپیک راهی مرحله نیمه نهایی شد.

 

وی در این مرحله مقابل الیس گوری قهرمان جهان از بلغارستان با نتیجه 3 بر صفر به برتری رسید و فینالیست شد.رضایی در دیدار نهایی مقابل آرتور الکسانیان دارنده مدال طلای جهان 2014 و برنز المپیک لندن در حالی که با قرعه های سخت تری نسبت به حریف ارمنی روبرو شده بود، در یک کشتی نزدیک با نتیجه صفر بر 3 باخت و به مدال نقره بسنده کرد.

 

سعید عبدولی پنجم شد

کسب سهمیه المپیک 2016 برزیل

رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک از صبح امروز(دوشنبه) به وقت محلی در ورزشگاه آرلینس آرنا شهر لاس وگاس آمریکا آغاز شد، که سعید عبدولی با شکست مقابل بسیک از آمریکا به مقام پنجم رسید و سهمیه المپیک را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، سعید عبدولی فرنگی کار وزن 75 کیلوگرم کشورمان پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل خاشین بکوف از ازبکستان در کمتر از سه دقیقه با اجرای باراندازهای بی نقص با نتیجه 8 بر صفر به برتری دست یافت.، وی در دور سوم پاسکال ایسلی نفر پنجم بازی های اروپایی از آلمان را در کمتر از پنج دقیقه با نتیجه 8 بر صفر شکست داد تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.عبدولی در این دیدار مقابل زورابی داتوناشویلی از گرجستان دارنده مدال نقره اروپا و نفر پنجم جهان در سال 2014  در یک دیدار نزدیک و حساس با نتیجه 2 بر صفر به برتری رسید و علاوه صعود به مرحله نیمه نهایی سهمیه المپیک را کسب کرد.

 

وی در این مرحله مقابل مارک مادسن کشتی گیر کهنه کار دانمارکی و دارنده مدال نقره جهان و نفر پنجم المپیک در کشتی نزدیک با نتیجه 2 بر 2 و به دلیل یک اخطار بازنده شد. البته داوری این مسابقه بسیار ضعیف بود و عبدولی چیزی از حریف دانمارکی کم نداشت.در حالیکه نماینده ایران بارها با حمله‌های خود در این مبارزه پرکارتر از حریف نشان داد اما داوران هیچ اخطاری به کشتی‌گیر دانمارکی ندادند تا نماینده ایران بازنده میدان شود. عبدولی برای کسب مدال برنز مقابل آندرو بسیک از آمریکا در یک دیدار نزدیک با نتیجه صفر بر 2 باخت و پنجم شد. داوران در این دیدار در حالی که بسیک آمریکایی در خاک در حال اجرای فن بود خطای عبدولی را اعلام کردند و دو امتیاز به حریف آمریکایی دادند و در ادامه نیز در پی حملات عبدولی اخطاری به بسیک ندادند تا این مسابقه به پایان برسد.

 

مهدی زیدوند به کار خود در مسابقات پایان داد

رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک از صبح امروز(دوشنبه) به وقت محلی در شهر لاس وگاس آمریکا آغاز شد، که مهدی زیدوند با یک شکست مقابل حریف اسلواکی به کار خود در مسابقات پایان داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مهدی زیدوند فرنگی کار وزن 66 کیلوگرم کشورمان در نخستین تجربه حضور در رقابت های جهانی مقابل لوای از اسلواکی دارنده مدال برنز اروپا در حالی که قصد بارانداز داشت، در یک لحظه غفلت کرد، عقربک شد و 2 امتیاز در تایم اول از دست داد.

در تایم دوم زیدوند مقابل حریف کنده اش کشیده شد و 4 بر صفر عقب افتاد. و شکست خورد.، زیدوند با توجه به شکست لوای مقابل بولکاوادزه از گرجستان در مرحله یک هشتم نهایی از دور رقابت ها کنار رفت.

/ 0 نظر / 21 بازدید