رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان آسیا- میانمار:نتایج تیم کشتی آزاد و فرنگی کش

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات کشتی جوانان قهرمانی آسیا روزهای 18 تا 21 تیرماه در شهر نایپیداو کشور میانمار برگزار می شود.

 

در پایان رقابت های کشتی فرنگی تیم ایران با کسب 58 امتیاز به عنوان سوم رسید و تیم های قزاقستان و هند به ترتیب با کسب 65 و 59 امتیاز اول و دوم شدند.

 

در این رقابت ها علی ارسلان و امیرحسین حسینی در اوزان 66 و 96 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند، عرفان سعادتی فر در وزن 60 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد، علیرضا کارگر و میثم دلخانی در اوزان 50 و 55 کیلوگرم به مدال برنز رسیدند، مهدی فلاح در وزن 84 کیلوگرم پنجم شد و کیوان رضایی و پوریا عباسی در وزن 74 و 120 کیلوگرم نیز از دور رقابت ها کنار رفتند.

 

تیم ایران با کسب چهار مدال طلا به مقام سوم رسید

تیم کشتی آزاد جوانان ایران با کسب چهار مدال طلا به مقام سوم رقابت های قهرمانی آسیا در میانمار رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات کشتی جوانان قهرمانی آسیا روزهای 18 تا 21 تیرماه  در شهر نایپیداو کشور میانمار برگزار شد.

 

در پایان رقابت های کشتی آزاد که روزهای 20 و 21 تیرماه انجام شد تیم ایران با کسب چهار مدال طلای، پیمان بیابانی، رضا مظفری، مجتبی گلیج و امین طاهری در اوزان 60، 74، 84 و 120 کیلوگرم و کسب 54 امتیاز به مقام سوم این رقابت ها رسید و تیم های هند و قزاقستان به ترتیب با کسب 68 و 64 امتیاز به ترتیب اول و دوم شدند.

 

 

نتایج کشتی گیران آزادکار کشورمان در روز دوم و پایانی این رقابت ها به شرح زیراست:

 

در وزن 60 کیلوگرم پیمان بیابانی در دور اول کشتی گیر ژاپنی را با نتیجه 4 بر 2 شکست داد وی در دور دوم نیز با نتیجه 7 بر صفر از سد کشتی گیر کره جنوبی گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. بیابانی در این مرحله با شکست  8 بر 2 حریف چینی به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 7 بر 3 از سد کشتی گیر کشور قزاقستان گذشت و صاحب مدال طلا شد.

 

 

در وزن 74 کیلوگرم رضا مظفری در دورهای اول و دوم مقابل کشتی گیران ترکمنستان و چین با نتایج 11 و 10 بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت و در این مرحله با نتیجه 11 بر یک از سد کشتی گیر هندی گذشت به راهی دیدار فینال شد. مظفری در دیدار پایانی با نتیجه 8 بر 4 کشتی گیری از کشور قرقیزستان را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

 

در وزن 84 کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه 12 بر یک مقابل کشتی گیری از کشور هند به برتری دست یافت وی در دور دوم حریفی از کره جنوبی را با نتیجه 12 بر 2 مغلوب کرد و با شکست 10 بر صفر حریف چینی در دور سوم به دیدار فینال راه یافت. گلیج در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر کشتی گیر قزاقستانی را مغلوب کرد و قهرمان شد.

 

در وزن 96 کیلوگرم معین محمودی در دور اول مقابل کشتی گیر قزاقستانی با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد اما با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با شکست 9 بر 4 کشتی گیر ازبکستانی به دیدار رده بندی رسید. محمودی در این دیدار مقابل حریف هندی شکست خورد و به مقام پنجم بسنده کرد.

 

در وزن 55 کیلوگرم محمد نامجو مطلق در دور اول مقابل حریف قزاق با ضربه فنی شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد از دور رقابت ها کنار رفت.

 

در وزن 66 کیلوگرم نیز نیما اشقاقی در دور اول مقابل کشتی گیر ژاپنی با ضربه فنی مغلوب شد و با توجه به شکست این ژاپنی در ادامه مسابقات، اشقاقی حذف شد.

 

در روز نخست این رقابت ها و در وزن 120 کیلوگرم امین طاهری صاحب مدال طلا شد و علیرضا گودرزی به عنوان پنجم رسید.

/ 0 نظر / 21 بازدید